



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 5 µA |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 72 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 1105
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26803
Ext.Price$0.26803
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26803 | $0.26803 |
| 10 | $0.23616 | $2.36160 |
| 50 | $0.22079 | $11.03950 |
| 100 | $0.20642 | $20.64200 |
| 500 | $0.19759 | $98.79500 |
| 1000 | $0.19322 | $193.22000 |
